Usta-Çırak Buluşmaları

Projedeki her Çırak’ın bir Ustası vardır. Çıraklar öğrenim gördükleri alan, ilgi alanları, hobileri, deneyimleri ve gelecek hedefleri gibi konular baz alınarak, Ustalardan birisiyle eşleştirilir. Her Çırak proje boyunca her ay 1 kez olmak üzere toplamda 8 kez düzenli olarak Ustası ile bir araya gelir. Proje belirlenmiş olan her buluşmanın bir gelişim basamağı bulunmaktadır. Bu buluşmalarda bu adımlar atılırken diğer yandan da her Ustanın kendi Çırak’ı için belirlemiş olduğu süreçler takip edilir. Her görüşmenin sonrasında değerlendirme yapılır.

Usta-Çırak Buluşması: H. Kurtuluş Akgöz (Usta) – Delal Çelik (Çırak)

Eğitimler

Çıraklar bilgi, beceri ve davranış gelişimlerinin yanı sıra kariyerlerinde atacakları adımlarda onlara destek olacak bireysel gelişim eğitimlerine katılır.

Klinik Psikolog Yalçın Kireççi ile Özgüven Eğitimi’nden bir fotoğraf.

Teknik Geziler

Çırakların yerinde inceleme ziyaretleri yapmalarını ve daha çok firma tanımalarını da önemli. Kariyer planı yaparken çırakların “hayaller” doğrultusunda değil, güncel durum ve gerçekler doğrultusunda adım atabilmeleri için teknik geziler gerçekleştiriyoruz.

Kaplanlar Soğutma teknik gezisi.

BAG Talks

Çırakların her biri konusunun uzmanı Ustalar ve diğer uzmanlar ile bir araya gelerek daha samimi bir şekilde sohbet edebilmeleri, kendi yaşam hikayelerini ve/veya sunuşlarını dinlemeleri, aynı zamanda alanları ile ilgili olarak soru-cevap yapabilecekleri BAG Talks etkinliğini gerçekleştiriyoruz. BAG Talks etkinlikleri Experience ve Future temaları yapılmaktadır.

“Tecrübe Konuşuyor”

Sosyal Faaliyetler

Çıraklar arasında iletişimi artırmak ve arkadaşlık ilişkisini güçlendirmek üzere çeşitli sosyal faaliyetler organize edilmektedir. Bu faaliyetler bir bowling turnuvası, bir çay buluşması veya bir piknik olabilmektedir.

Langırt oyunundan bir fotoğraf.

Gönüllü Faaliyetler

Çırakların sosyal sorumluluk bilincine sahip bireyler olmaları noktasında desteklenmeleri için farklı gönüllü faaliyetler organize edilmektedir. Bunlardan birisi Mayıs ayının ilk Cumartesi gününde gerçekleştirilen Kan Bağışı Günüdür.

BAG Kan Bağışı Günü

Atölye Çalışmaları

Atölye denince aklımıza uygulama gelir. Çırakların özellikle çeşitli konular beceri kazanmaları için farklı uygulamalar yani atölye çalışmaları organize ediyoruz. BAG Projesinin olmazsa olmazlarından bir tanesi de Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma Atölyesi’dir.

Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma Atölyesi

Çıraklar, önceden belirlenmiş olan faaliyet planı çerçevesinde eğitim-öğretimlerini aksatmadan projeye katılabilmektedir. Projeye devam edebilmek ve proje sonunda katılım belgesi alabilmek için çırakların her faaliyete alanında ve tüm faaliyetler genelinde en az %80 devamlılık göstermesi gerekmektedir.