Benim Adım Gelecek Projesinin 2018 / 2019 dönemi faaliyetleri kapsamındaki son BAG Talks konuğu, Valeo Bursa Elektrik Sistemleri Fabrika Müdürü Bülent Kaçar oldu.

Valeo’ya giriş hikayesinden başlayarak, geçen 30 yılının ardından başarılı bir şekilde devam etmekte olan profesyonel hayatındaki anılarına ve gelecek planlarını gençlere aktardı.

Çok yakın bir gelecekte Endüstri 4.0 ve otomotiv endüstrisinde yaşanacak değişim konusunda da paylaşımlarda bulunan Sayın Kaçar, “Çok yakın bir zamanda içten yanmalı motorların tarih olacak ve yerini elektrikli motorların alacak. Üretim ve ar-ge alt yapımızda bu hazırlığı bir an önce yapmalıyız. Aksi halde beş yıl içerisinde fabrikalarımızı büyük riskler bekliyor. Çünkü Avrupa’ya üretim yapan tesislerimiz, bugün Avrupa’da dizel ve benzinli araçların yasaklandığı haberlerini peşpeşe almaya başladılar.” şeklinde konuştu.

Hayatta en önemli şeyin mutluluk olduğunu şu sözler bizlere aktardı, “Müdür olmak gerekmiyor profesyonel yaşamda, mutlu olmak gerekiyor! Hayata geliş amacımız değişebilir ama mutlu olmaz isek yaşayamayız. Hayat çekilmez bir hal alır, bu yüzden önemli olan mutlu olmak. Yarın bir gün ne konumda olabileceğiniz ise değişkenlik gösterebilir.”

Gençlerin hayat çizgisini belirlerken yapmaları ve yapmamaları gereken konulara da değinen Sayın Kaçar, evlilik, askerlik, zaman yönetimi, hobiler, sağlıklı yaşam, planlama, sosyal hayat, tüketim alışkanlıkları, takım çalışması, günceli takip etme gibi olmazsa olmazlardan bahsetti.

Katkıları, sıcak ve espirili  yaklaşımları için kendisine çok teşekkür ederiz.

Sayın Bülent Kaçar’a, Gönüllü Hareketi Derneği Başkanı Sertaç Şipka tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
paylaştıkça değerli...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir